Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Paczka newsów o poranku

Crysis 3

Przeszukując rankiem internet w poszukiwaniu jakiś informacji o Crysis 3, natknąłem się na kolejny Gameplay, z którego dowiadujemy się paru nowych informacji. Przede wszystkim jednym z dwóch Głosów pomagających Prorokowi jest Psychol, znany z pierwszej części serii. Dodatkowo dowiadujemy się że łuk będzie jedną z tych broni, z których można strzelać w trybie maskowania, tracąc małą cząstkę energii. Gameplay ciekawie przedstawia poczynania naszego bohatera w części bardziej zalesionej. Widać że Crytek stara się na tą grę z całych sił, co można zobaczyć po poprawionej sztucznej inteligencji, oraz systemu oświetlenia.

Link w rozszerzeniu newsa.

Jednak to nie wszystkie informacje jakie znalazłem. Dyrektor kreatywny pracujący nad Crysis 3 tłumaczył graczom PC, którzy sprzeciwiali się iż gra już nie jest exclusive'em ich platformy, że i tak będzie najlepiej wyglądać na nowszych komputerach, lecz chcą też by wszystko ładnie wyglądało na trochę słabszych.

Crytek także ogłosił że będą jak najlepiej bronić Crysis 3 przed piractwem, jednak nie wiadomo w jaki sposób to zrobią. Osobiście mam nadzieję że Kontynuacja nie podzieli losu Crysis 2, który był najbardziej piraconą grą. Jak wiadomo, im większy nakład, tym mniejsza cena (choć nie zawszę się to zdarza).

Na koniec chciałbym przedstawić pewien screen, pokazujący tajemniczy obiekt, jak myślicie, co to?

Dodał RokkyelRockey | czwartek, 21 czerwca 2012 17:10
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież