Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Zbliża się premiera książki Crysis: Eskalacja

Crysis 3 Crysis: Eskalacja

Już za dziewięć dni – jednocześnie z premierą gry Crysis 3 – na półki polskich księgarń trafi najnowsza powieść SF Gavina SmithaCrysis: Eskalacja. Ten mroczny, osadzony w niedalekiej przyszłości thriller to gratka nie tylko dla fanów serii gier Crysis – to przede wszystkim zupełnie niezależna, pełnokrwista fantastyka, zdolna porwać również i tych miłośników gatunku, którzy z grami, a w szczególności Crysisem, nie mają zbyt wiele wspólnego.

Książka Crysis: Eskalacja została pomyślana jako zbiór odrębnych, na pozór niezależnych opowiadań, rozproszonych tak w czasie, jak i w przestrzeni. Ich niechronologiczny porządek potęguje wrażenie, że przedstawione w nich wydarzenia nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Tymczasem w miarę lektury okazuje się, że wszystkie wprowadzone i rozwinięte przez autora wątki splatają się w jedną, wstrząsającą fabułę, tworząc przesiąknięty pesymizmem obraz upadającego i pogrążającego się w beznadziejnym chaosie świata.

Walker, jeden z najemników CELL, kontaktuje się z rodziną na chwilę przed wyruszeniem na akcję. Już nawet w tak krótkiej scenie, zupełnie jak migawki filmowe, pojawiają się charakterystyczne elementy świata kontrolowanego przez megakorporację, w tym praca za długi. Dokąd i przeciw komu wyrusza Walker? Jak radzi sobie z beznadziejnym położeniem, w którym się znalazł? Jakie jest znaczenie jego wątku dla fabuły powieści? Na część tych pytań odpowie prezentowany fragment, na resztę dalsza lektura powieści, która już niebawem w sprzedaży.

Zapraszamy do lektury i do wysłuchania pierwszego fragmentu Eskalacji:

Dodał Polak | wtorek, 12 lutego 2013 16:44
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież