Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis: Eskalacja wkrótce w księgarniach

Crysis 3 Crysis: Eskalacja

Już w najbliższą środę polscy miłośnicy literatury SF i fani serii gier Crysis będą mogli oddać się lekturze najnowszej powieści SF autorstwa Gavina Smitha zatytułowanej Crysis: Eskalacja. Książka ta, pomyślana jako fabularny pomost między grą Crysis 2 a ukazującą się 21 lutego najnowszą częścią serii – Crysis 3 – to zbiór na pozór niezależnych, osadzonych w odrębnych miejscach i czasie opowiadań, które od pewnego momentu zaczynają się przenikać, łączyć i spajać w jedną, wstrząsającą fabułę.

Crysis: Eskalacja to z jednej strony lektura obowiązkowa dla fanów Crysisa, którzy znajdą w niej znaczne poszerzenie świata znanego im z gier i przeczytają o nieujętych w rozgrywce perypetiach głównych bohaterów serii: Psycho, Proroka i Alcatraza. Powieść Smitha jest jednak czymś więcej niż tylko fabularną przybudówką do bestsellera Electronic Arts – to pełnokrwisty, świetnie napisany i znakomicie skonstruowany thriller SF; z pewnością przemówi do wyobraźni również i tych miłośników dobrej fantastyki, którzy z serią Crysis i wykreowanym w niej uniwersum nie mają zbyt wiele wspólnego.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z kolejnym, drugim już fragmentem książki, świetnie przeczytanym przez Krzysztofa Banaszyka.

Nanoskafander, najwyższa zdobycz technologii armijnego uzbrojenia, spowija czyjeś martwe ciało. Jednak hybryda jako całość żyje, dysponując możliwościami, o których zwykły żołnierz mógłby tylko marzyć. Ale to nie wszystko – w obwodach nanoskafandra zdążyła zapisać się obca osobowość, która ściera się teraz ze wspomnieniami sztucznie wegetującego ciała. Schizofrenia. Dwa rozłączne światy. Jedna hybryda. Ból. Cierpienie. I misja, którą należy wypełnić. Oto drugi fragment książki Crysis: Eskalacja.

Ciężka, przygnębiająca, mocna, niepokojąca i niezwykle oddziałująca na wyobraźnię – tymi przymiotnikami można przynajmniej częściowo oddać charakter powieści Smitha; dynamiczne opisy, wyraziste postaci, autentyczny język – wszystko to sprawia, że Eskalację chce się czytać bez przerwy aż do ostatniej strony.

Crysis: Eskalacja Crysis: Eskalacja
Dodał Polak | poniedziałek, 18 lutego 2013 23:19
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież