Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 2 · Dodatki do broni

W Crysis 2 możemy ulepszać naszą broń w czasie rzeczywistym. Poniższy artykuł przedstawia jakie dodatki można dołączyć do broni.

Dodatki ogółem to:

Półautomat - możliwość przełączenia na ogień pojedynczy

Granatnik - 1 nabój w granatniku, 5 naboi zapasowych, średni zasięg

Moduł Gaussa - 2 naboje w magazynku, 4 w zapasie, miniaturowy karabin Gaussa podłączany pod lufę.

Tłumik - rozróżniamy pistoletowy i karabinowy, tłumi odgłos wystrzału.

Lekka Strzelba - strzelba o średniej mocy podwieszana pod lufę karabinu.

Celownik Mechaniczny - standardowa muszka i szczerbinka.

Celownik Szturmowy - celownik o zbliżeniu czterokrotnym, wysoka skuteczność w walce na dystans.

Celownik Kolimatorowy - celownik o średnim zbliżeniu, dość skuteczny.

Celownik Snajperski - celownik o dużym zbliżeniu, bardzo skuteczny na duże dystanse, ma możliwość zbliżenia

Celownik Laserowy - celownik o najniższym (zaraz po celowniku mechanicznym) zbliżeniu, przydaje się podczas strzelania z biodra. Rozróżniamy pistoletowy i karabinowy

Powiększony magazynek - powiększenie magazynka o 10 lub 25 (MK. 60 Mod.3), bardzo przydatny dodatek.