Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 2 · Fabuła

Crysis Wlodarze postanowili bardziej zadbac o strone fabularna gry - odpowiedzialny jest za nia brytyjski autor nowel Since Fiction, Richard Morgan. Historie poznawac bedziemy nie tylko przez cutscenki, ale tez przez skanowanie cial i przesluchiwanie nagran audio nad pracami ,których równiez czuwal i uczestniczyl sam autor. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej czesci gry Ziemia zostala praktycznie opanowana przez najezdzców z kosmosu. Ostatnim bastionem ludzkosci jest Nowy Jork, gdzie resztki mieszkanców walcza z obcymi. Bohaterem gry jest calkiem nowa postac - marine o pseudonimie Alcatraz. Tak jak w poprzednich czesciach pojawia sie trzy strony konfliktu - tym razem miejsce Koreanczyków zajela tajemnicza organizacja C.E.L.L.(CryNet Enforcement and Local Logistics). Znacznym modyfikacjom ulegl sam nanokombinezon - zmodyfikowano tryby i usprawniono jego uzywanie w trakcie rozgrywki.