Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 2 · Mapy w multiplayer

Crysis 2 posiadając multiplayer, musi mieć mapki. Do tej pory zaprezentowano sześć mapek.

Skyline

Jedna z najciekawszych mapek w multi, jej akcja toczy się na dachu i wnętrzu wieżowca. Będąc na górnym jej poziomie jest to typowa walka na dystans, ale schodząc przez wiele przejść na dół, walka zaczyna mieć charakter zamknięty (krótki dystans).

Skyline Skyline

Pier 17

Mapa, której akcja dzieje się w zdemolowanym porcie, praktycznie cały czas toczy się walka na dystans, ale wystarczy wejść do budynku, aby walczyć na krótki dystans. Jedna z popularniejszych mapek.

Pier17 Pier17

Parking Deck

Walka na ulicach zniszczonego miasta. Na mapie znajduje się dużo samochodów, które możemy kopać we wroga, walka w większości toczy się na dystans, ale wystarczy wejść do budynku pośrodku mapy, aby walczyć na krótkim dystansie.

Parking Deck Parking Deck

Impact

Mapa do typowego Insant Action i Team Instant Action, jest mała i bardzo ciasna, co sprzyja walce na krótki dystans. Budynek, w którym walczymy ma dwa duże piętra.

Impact Impact

Downed Bird

Nazwa tej mapy po przetłumaczeniu to Zestrzelony Ptaszek, bierze się ona od leżącego wraku pojazdu obcych. Walczymy na duży dystans, ale możemy prowadzić zaciekłe wymiany ognia w budynku.

Downed Bird Downed Bird

City Hall

Nazwa tej mapy po przetłumaczeniu to "Hol miasta". Jest to zdewastowany skwer w środku miasta. Na mapie jest dużo otwartej przestrzeni i tajnych przejść.

City Hall City Hall

Liberty Island

Nazwa tej mapy po przetłumaczeniu to "Wolna Wyspa". Mapa idealna do trybu Assault ze względu na swoją długość i szerokość, ale niewielką wysokość. Sprzyja zabawom w "kotka i myszkę". Zawiera sporo miejsc do ukrycia się i zaatakowania znienacka. Prawdopodobnie dobra dla kamperów.

Liberty Island Liberty Island

Lighthouse

Na Wyspie Roosevelta latarnia morska znajduje się na jednym z jej końców, natomiast szpital Smallpox na przeciwległym. Ten podłużny kawałek ziemi jest wysoko usytuowany. Oba końce są idealnym miejscem dla snajperów. Natomiast pośrodku szturmowcy będą się kryć za osłonami i używać niewidzialności, aby uniknąć "skoszenia". Zasada rozgrywki na tej mapie - bierz karabin Gaussa i zapewnij osłonę towarzyszom niosącym flagę do bazy w trybie CTF.

Lighthouse Lighthouse

Sanctuary

Kościół Trójcy znajduje się w centrum walk. Kryj się za nagrobkami lub skradaj się potajemnie w katakumbach i korytarzach. Zrób zasadzkę na niczego niespodziewającą się ofiarę. Korzystanie ze SCARa pozwala skutecznie konkurować z przeciwnikami bez względu na to jaką taktykę walki przyjmą. Mapka idealna do trybu Ekstrakcja.

Sanctuary Sanctuary

Wall Street

Na zewnątrz Federal Hall posąg Jerzego Waszyngtona bada wszechogarniające zniszczenia. Na mapie doświadczysz dużo obszarów na dużej wysokości będących idealnymi miejscami dla snajperów. Dlatego jeśli chcesz poruszać się środkiem ulicy dobrze by było, abyś włączył niewidzialność. Wypróbuj karabinek SCARAB z modułem Gaussa, aby utrzymać się na czele w trybie Instant Action.

Wall Street Wall Street