Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 2 · Nanokombinezon

Nanoskafander

Nanokominezon 2 na targach GamesCom 2009

Kiedy firma Crynet Systems zaprezentowała cztery lata temu pierwszy nanokombinezon, uznaliśmy go za „doskonały pancerz bojowy”. To nie tylko nasza opinia. W przeciągu dwóch miesięcy N1 wszedł na wyposażenie sił zbrojnych na całym świecie. A my, w Crynet Systems, zostaliśmy z problemem: jak ulepszyć coś doskonałego?

Tym razem udoskonaliliśmy żołnierza.

Wcale nie zapomnieliśmy o stronie sprzętowej. Nasz najnowszy produkt obejmuje wszelkie ultranowoczesne funkcje, jakich można od nas oczekiwać: utwardzaną powłokę zewnętrzną z kompozytów ceramicznych, dynamiczne pokrycie siatką Faradaya, która zapewnia nieosiągalne wcześniej poziomy zabezpieczeń przed atakiem elektromagnetycznym, najnowocześniejsze przeciwprądowe wymienniki ciepła do termoregulacji w skrajnych warunkach środowiskowych. Najwyższym priorytetem pozostaje jednak dla nas żołnierz.

Bez względu na poziom inteligencji czy odwagę, ludzie korzystający z tej technologii są jednak z krwi i kości. Mogą się zmęczyć. Załamać w trudnej sytuacji. W końcu są tylko ludźmi... To znaczy byli do dziś.

Po raz pierwszy pancerz nie tylko zabezpiecza żołnierza, ale także go wzmacnia: chroni przed strachem i zmęczeniem 24 godziny na dobę, podaje bezpośrednio do mózgu, w czasie rzeczywistym taktyczne dane telemetryczne z tysięcy źródeł. Crynet stworzyło coś więcej, niż człowieka, więcej niż maszynę: coś co łączy zalety ich obu i nie posiada żadnej z ich słabości.

Nanokombinezon

Mózg człowieka jest najlepszym komputerem pola walki na świecie. Kiedy jednak trzeba szybko przetwarzać równolegle tysiące strumieni danych, przydałaby mu się pomoc. Tutaj wkraczają półautonomiczne funkcje rozszerzenia sprawności bojowej: neurointegracja SI systemu dostaw. Ten osobny biowszczep jest zasilany przez system przechwytywania glukozy z krwi i opcjonalny mikrostos elektrolityczny, działając z prędkością 1,5 BIPS.

Kombinezon podaje zdalne dane telemetryczne i widok z pierwszej perspektywy z maksymalnie sześciu tysięcy oddzielnych kanałów (począwszy od pełnego spektrum fal elektromagnetycznych, aż po fale akustyczne, dane barometryczne i feromony) wyświetlając przejrzyste, spójne informacje taktyczne za pomocą interfejsu zintegrowanego bezpośrednio z częścią mózgu odpowiedzialnej za wzrok. System jest także w stanie przejąć kontrolę nad autonomicznymi funkcjami kontroli organizmu w razie rozległych obrażeń układu somatycznego.

Najbardziej innowacyjną funkcją kombinezonu 2 generacji jest jednak zdolność nie tylko monitorowania fizycznego i neurologicznego stanu żołnierza, ale także ich optymalizacja. Kombinezon 2 generacji nieustannie reguluje poziomy dopaminy, kwasu mlekowego i stężenie hormonów kory nadnerczy, przewiduje reakcje na stres i zmęczenie - zapobiega im, zanim żołnierz w ogóle odczuje potrzebę ziewnięcia. Kombinezon 2 generacji nie tylko przeciwdziała osłabieniu. Poziomy adrenaliny, receptorów GABA i substancji trójcyklicznych są utrzymywane na optymalnym poziomie dla uzyskania błyskawicznego refleksu, maksymalnej sprawności zmysłów i pozytywnego stanu emocjonalnego. Wasi żołnierze będą w stanie przez wiele dni, z pełnym oddaniem realizować postawione przed nimi zadania bez żadnych śladów zmęczenia.