Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 3 · Broń i wyposażenie

W Crysis 3 oddano w ręce graczy modele broni opisane poniżej:

Łuk

Będzie posiadał kilka rodzajów wybuchowych strzał. Do cichej eliminacji wrogów wykorzystamy klasyczne strzały z metalowymi, przebijającymi pancerz grotami, zaś większe ich grupy wyeliminujemy korzystając z eksplodujących głowic. Natomiast głównie do ogłuszania wykorzystamy strzały z ładunkiem elektrostatycznym.

Łuk

Tajfun

Typowy przykład technologicznie zaawansowanej broni stworzonej przez człowieka wykorzystującej technologię elektromagnetyczną potrafi wystrzelić 500 pocisków na sekundę. Broń uwalnia niszczącą ścianę metalu, która zmiata wszystko na swojej drodze. Tajfun jest szczególnie skuteczny przeciwko szybko przemieszczającym się wrogom i grupom przeciwników.

SCAR mod 2

Ulepszona wersja broni z poprzedniej części gry. Można doczepić tłumik i chwyt przedni oraz standardowo granatnik i różne rodzaje celowników. Można go uznać za wielozadaniowy karabin nadajacy się do walki w każdej sytuacji. Oferuje dobrą celność, szybkostrzelność i sporą siłę ognia na praktycznie każdym dystansie, a możliwość szybkiego przeładowania można uznać za dodatkowy atut.

SCARAB mod 2

Kompaktowa wersja karabinu szturmowego SCAR oferuje 40 nabojowy magazynek, dużą szybkostrzelność oraz niezłą celność na krótkich i średnich dystansach.

Alpha Jackal

Automatyczna strzelba znana z drugiej części. W bardzo szybkim tempie niszczy wszystko co stanie na drodze jej użytkownikowi. 12 nabojowy magazynek szybko się wyczerpuje.

Feline X3

Znany z poprzedniej części pistolet maszynowy Feline znalazł się również w Crysis 3 i w walce na krótkich dystansach pokaże przeciwnikom co potrafi. Ze względu na ogromną szybkostrzelność 60 nabojowy magazynek wyczerpuje się w mgnieniu oka.

FY 71M

Karabin szturmowy oferujący przyzwoitą siłę ognia, akceptowalny rozrzut i szybkostrzelność nada się do walki w większości sytuacji na polu bitwy.

K-Volt

Duża szybkostrzelność, celność, 50 nabojowy magazynek oraz elektrostatyczna amunicja powodują, że ta broń pozwoli na uprzykrzenie życia Cepidom.

Pinch Rifle

Broń stworzona przez obcych, używana przez dwa rodzaje jednostek - Ceph Grunts i Ceph Reavers. Ma dwa tryby prowadzenia ognia. W pierwszym wystrzeliwane są pociski plazmowe z niewielką szybkością, drugi działa trochę jak strzelba wyrzucająca z siebie spore ilości plazmy na krótki dystans.

L-TAG

Granatnik wysoce uniwersalny strzelający granatami z opóźnionym zapłonem. Z tej broni gracze mogą np. odbijać granaty wokół narożników, czy zasypywać granatami mapę tworząc swoiste pole minowe.

MIKE

Używa mikrofal, które gotują przeciwników wewnątrz ich pancerzy.

Bolt Sniper

Wyzwala wyładowania plazmowe, które zadają wtórne obrażenia.

Marshall Shotgun

Silniejsza niż Jackal na krótkich i średnich dystansach, ale wysiada w kwestii szybkostrzelności. Zadaje ogromne obrażenia, ma średni odrzut co czyni ją zabójczą na krótki dystans.

Karabin Gaussa

Karabin ten ze względu na ogromną energię wystrzelonego pocisku (8MJ) oraz brak rozrzutu nadaje się zarówno do walki na długich dystansach, jak i przeciwko pancernym przeciwnikom.

Karabin snajperski DSG-1

Wysokie skupienie i zadawane obrażenia powodują, że jest to idealna broń do zapobiegania walce w zwarciu.

M12 Nova

Zbalansowany pistolet, który szybko można przeładować. Aczkolwiek jego 20 nabojowy magazynek nie wymaga tego zbyt często. Celny, z dość dobrym skupieniem i przeciętną siłą ognia nada się jedynie przeciwko bardzo słabym przeciwnikom lub jako zapasowa broń gdy do broni głównej zabraknie amunicji.

AY69

Pistolet maszynowy, który w kilka chwil opróżnia swój dość pojemny magazynek. Niestety nie wpływa to na rozmiar obrażeń, bowiem jest niecelny. Nada się do walki ze słabszymi przeciwnikami na bardzo małych dystansach.

Majestic 6

Zasilany z 6 nabojowego magazynka, w którym znajdują się ogromne pociski kalibru .50cal. Ma bardzo niską szybkostrzelność, ale nadrabia zadawanymi obrażeniami, które są jednymi z najwyższych ze wszystkich dostępnych w grze broni.

JAW

Wyrzutnia rakiet. Wysokie skupienie i ilość zadawanych obrażeń czynią ją idealną zabawką przeciwko pancernym przeciwnikom i pojazdom. Jej pociski są kierowane laserowo.

Incinerator

W skrócie - futurystyczny miotacz ognia. Strzela gorącą/płonącą plazmą.

Hammer 2

Pistolet znany z poprzedniej części, który w Crysis 3 poddano ulepszeniu. Półautomatyczny używający pocisków kalibru .50cal zadaje duże obrażenia na krótkim dystansie.

Reaper Cannon

Broń i technologia stworzona przez Obcych. Działko ma dużą szybkostrzelność, strzela wybuchającymi pociskami plazmowymi na duże dystanse.

X-PAC

Po polsku rozwinięcie skrótu brzmi Eksperymentalne Plazmowe Działo Akumulatorowe. Używają jej najpotężniejsze jednostki Cepidów. Gracz mając X-PAC w łapkach potrafi najtwardszych przeciwników załatwić kilkoma strzałami. Nie wymaga przeładowania, bowiem jej nabojami jest energia zmagazynowana w specjalnych bateriach. Można tę broń uznać za ulepszoną wersję PAX z Crysis Warhead.