Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis 3 · Fabuła

Crysis Trzecia odsłona serii Crysis przeniesie nas do roku 2047, w którym to Nowy Jork będzie nam przypominał bardziej dżunglę poznaną na wyspie Lingshan niż ogromną metropolię ,po której mieliśmy okazję poruszać się w drugiej części gry. Ludzie aby odgrodzić się od reszty świata oraz zagrożenia ze strony nadal obecnych na planecie Cepidów stworzyli ogromną kopułę nad miastem zwaną "nanodomem". W rozgrywce single player gracze będą mieli okazję wcielić się w skórę, słynnego z pierwszej części Crysisa - Proroka. Tym razem nasz bohater będzie nie tylko musiał stawić czoła bezlitosnym najeźdźcom z kosmosu oraz tajemniczej organizacji szukającej czegoś pod gruzami miasta ale również niesprzyjającemu otoczeniu.