Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Fabuła

Crysis

Korea Północna i USA od 2007 roku bardzo się rozwinęły. Sytuacja między krajami jest tak napięta, że w każdej chwili może dojść do wojny.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjedno-
czone
nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swo-
ją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować.

Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie. Przybysze mogą przeżyć tylko w niskiej temperaturze, więc od razu zabierają się do zmiany naszego klimatu na klimat im odpowiadający. Od tej pory wojska koreańskie jednoczą się z wojskami USA i zaczynają misję ratowania Ziemi.

Podczas rozgrywki nasze zadania będą toczyć się w 3 różnych środowiskach:

  • Tropikalną wyspą
  • Mroźnym światem otaczającym statek obcych
  • Wnętrzem statku kosmicznego

Będziemy musieli przystosować się do każdego środowiska oraz rodzaju walki. Do dyspozycji otrzymamy całkowicie modowalną broń, ubrania i bardzo dynamiczne środowisko.