Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Multiplayer

Deathmatch taktyczny

Tryb ten jest przeznaczony dla ludzi, którzy lubią po prostu wejść na serwer i się rozerwać. W trybie tym nie ma drużyn, ani żadnych celów misji. Jednakże, mogą wystąpić jakieś cele poboczne, które nie są wymagane do zdobycia. Dlaczego taktyczny? Będziesz mógł modyfikować swoje oporządzenie, broń, czy kombinezon w zależności od sytuacji.

Taktyczny deathmatch drużynowy

Podobny do deathmatch, jednak tutaj mamy drużyny. Możliwe będzie przejmowanie punktów na mapie i wykonywanie różnych zadań, jednak jeszcze nie wiadomo jakich.

Power Struggle

Tryb ten zawiera wszystko, co najlepsze, zupełnie unikalne. Już wyjaśniam, dlaczego...
Wszyscy gracze stają po stronie jednej z drużyn z niczym więcej prócz pistoletu i podstawowego nanokombinezonu. Drużyny dzielą się na Drużynę Delta USA i Armię Północnej Korei. Po wkroczeniu do bitwy z podstawowym wyposażeniem, będziesz zmuszony walczyć, by zdobywać punkty. Punkty te dadzą nam więcej, niż tylko ładny wygląd w tabeli. Możesz ich użyć do kupna broni, pojazdów i ulepszania wyposażenia. To, ile punktów zdobędziesz, będzie zależne od stopnia zabitego gracza. Jeśli jesteś noobem i zabijesz np. generała, wtedy dostaniesz więcej punktów, niż w przypadku, gdyby to on zabił ciebie. Jest to w swoim rodzaju zbalansowanie, które nie pozwoli, by gracz w pojeździe był bogiem mapy.

Każda runda w trybie Power Struggle może trwać ponad 10 godzin (5 dni w Crysis). Jeśli nie wystarczy ci tylko kupowanie zwykłych pojazdów, zawsze możesz zmodyfikować je technologiami obcych. Możesz posiadać niewidzialny czołg lub jeepa, w którym zamontowano .50 calowe działo zamrażające. Liczba takich modyfikacji jest ogromna!

Możesz kupować broń w miejscu respawnu, jednak lepszą broń dostaniesz przejmując ważne punkty na mapie. Przedmioty kupisz za swoje punkty prestiżu, które sumują się za wszystkie wykonane cele lecz najwięcej za zabicie przeciwnika. Pamiętaj, że po śmierci tracisz swoją broń i każdy z posiadanych pojazdów (pojazdy wybuchają).