Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Pojazdy

W grze znajdzie się kilkanaście różnych pojazdów. Z każdego z nich będzie można skorzystać w czasie gry. W większości przypadków gracz będzie mógł wybrać miejsce, na którym zasiądzie bohater (kierowca, wybrane miejsce pasażera, miejsce przy zamontowanym karabinie). Wśród środków transportu pojawią się:

  • jeepy
  • helikoptery
  • czołgi
  • ciężarówki
  • pick-upy
  • łodzie
  • pojazdy opancerzone

Czołg amerykański

Czołg amerykański

Czołg koreański

Czołg koreański

Helikopter

Helikopter

Hummer

Hummer

Hummer zabudowany

Hummer zabudowany

Łódź

Łódź

Pojazd opancerzony

Pojazd opancerzony

Pojazd przeciwlotniczy

Pojazd przeciwlotniczy

Samolot VTOL

Samolot VTOL