Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Postaci i potwory

Nomad (postać sterowana przez gracza)

Jesteś częścią zespołu US Delta Force - wyjątkowo elitarnego zespołu sił zbrojnych wysłanego w celu zbadania asteroidy, która rozbiła się gdzieś w pobliżu Pacyfiku. Zostajesz wyposażony w nanokombinezon z czterema różnymi ustawieniami oraz karabin szturmowy FN SCAR oraz wyposażenie typu nasadki taktyczne, granatnik, celownik laserowy itp.

Nomad

Sojusznicy

Od pierwszych kroków w grze są również członkami Delta Force. Ich zadaniem jest wspieranie i ubezpieczanie cię w walce przeciwko Koreańczykom. Później w grze, będziesz również walczyć z US Navy - Flotą USA oraz Siłami Powietrznymi. W drugim etapie gry będziesz się łączyć z koreańskimi żołnierzami próbując pokonać nowych obcych na wyspie.

Sojusznicy

Koreańczycy

W pierwszym etapie gry będziesz walczył z Północnokoreańczykami. Podczas tej części gry, zasadniczo zajmują się obroną miejsca rozbicia asteroidy. Będą się starali zabić cię oraz twój oddział. Będą używać bardziej futurystycznego sprzętu typu AK Assault Rifle (w który będziesz mógł być wyposażony). Później w grze, staniesz się ich sojusznikiem, więc będą się starać komunikować z tobą łamanym angielskim.

Koreańczycy

Alien Infantry

Będziesz zarówno walczył z ich maszynami i pojazdami, jak i z nimi samymi. Obcy noszą coś w rodzaju mechanicznego pancerza, kiedy są poza zamrożoną strefą. Pancerz pomaga im chronić się przed trudnym klimatem, podobnie jak tobie. Używają zaawansowanych broni opartych na lodzie, które możesz im ukraść i użyć ich samodzielnie. Będą im przeważnie towarzyszyć maszyny w rodzaju exosuit. W ostatniej części gry, wejdziesz i będziesz walczył wewnątrz ich statku z obcymi, którzy pancerz posiadają od urodzenia.

Alien Infantry

Alien Exosuit

Jest to druga największa maszyna w grze. Druga pod względem wielkości maszyna używana przez obcych. Jest ciężko opancerzona i wyposażona w działo zamrażające. Do walki używa również pajęczych nóg, którymi może kruszyć pancerze czołgów i transporterów.

Ogromny Mech Obcych

Nie wiadomo za dużo o mechu obcych, ale wiadome jest, że będzie on mógł latać - będzie siał prawdziwe spustoszenie i, jak zapowiadają twórcy, walka z nim ma być pełna emocji.

Zwierzęta

Ptaki

W Crysis znajdzie się ptactwo tak, jak to miało miejsce w Far Cry. Ptaki mogą zostać wykorzystane taktycznie - wiadomo, że jeśli coś się poruszy, to one odlatują. Oczywiście taka broń może odwrócić się przeciwko nam. Możemy je także wykorzystać jak zwód dla przeciwnika.

Inne

Jak na razie nie wiadomo za dużo o pozostałych zwierzętach. Najprawdopodobniej pojawią się również węże i szczury. W grze - przynajmniej w trybie multiplayer, można spotkać kraby, kury, kuropatwy (lub coś podobnego) i żółwie. :-)