Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Warhead · Broń i wyposażenie

Oprócz broni dostępnej w Crysis programiści firmy Crytek udostępnili graczom dwa nowe rodzaje broni:

AY69

Jest to mikro-pistolet maszynowy o bardzo dużej szybkostrzelności, który stanowi doskonałą broń podręczną. Wykorzystuje standardowe akcesoria dla pistoletów, a dzięki możliwości strzelania z dwóch na raz, jest szczególnie skuteczny w walce na małe odległości. Pojemność magazynka wynosi 41 nabojów.

AY69

FGL40

W podstawowej wersji to automatyczny granatnik armii koreańskiej wykorzystywany zarówno do wsparcia jak i obrony. Oprócz strzelania zarówno granatami odłamkowymi jak i pociskami EM (granaty nanozakłócające), FGL40 w drugim trybie ognia może być wykorzystywany jako zdalny detonator, który pozwala na ręczne wywoływanie eksplozji. Pojemność magazynka to 6 granatów.

FGL40

Warto wspomnieć, że w Crysis Warhead możemy używać w trybie singleplayer wyposażenia dostępnego w Crysis tylko w trybie multiplayer:

  • miny claymore
  • miny
  • granaty nanozakłócające

Oprócz tego FN SCAR oraz FY71 mają zmienione kamuflaże, a wyrzutnia TKT zwie się PAX i wystrzeliwuje pocisk eksplodujący jak ogromny granat nanozakłócający.