Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Warhead · Pojazdy

W Crysis Warhead gracz będzie mógł zasiąść za sterami dwóch nowych modeli pojazdów. Oczywiście wszystkie inne pojazdy z pierwszej części gry również będą dostępne. Podobnie jak w Crysis będzie mógł wybrać miejsce, w którym usiądzie bohater.

Rozpoznawczy wóż pancerny

Dzięki pancerzowi mogącemu powstrzymać wybuch szrapnela (pocisk artyleryjski używany do rażenia ludzi) i ostrzał o średnim natężeniu, pojazd ten może przewozić żołnierzy na pole bitwy bez obaw, że zostaną po drodze ranni. Uzbrojony jest w szybkostrzelne sześciolufowe działko obrotowe, które jest niezwykle skuteczne w walce z piechotą jak i innymi pojazdami.

Rozpoznawczy wóz pancerny

Poduszkowiec KAL

Jest to wszechstronny, acz łatwy do uszkodzenia pojazd, który może poruszać się zarówno na ziemi jak i na wodzie. Nie posiada na pokładzie uzbrojenia i jako taki lepiej nadaje się do szybkiego transportu niż do walki.