Losowy obrazek

Crysis to gra akcji/First Person Shooter stworzona przez studio Crytek. Twórcy zasłynęli niespotykanie szczegółowym, trójwymiarowym silnikiem graficznym, realistyczną fizyką oraz interesującą fabułą.

W Crysis duży dużo uwagi poświęcono na opracowanie rozbudowanego trybu multiplayer. Jednakże gracze preferujący rozgrywkę w pojedynkę nie zostawili pozostawieni sami sobie i przygotowano również obszerną kampanię, na którą złożyło się jedenaście misji.

Akcja gry toczy się w 2020 roku. Na jedną z wysp Morza Południowochińskiego spada ogromna asteroida. Rząd Korei natychmiast blokuje dostęp do miejsca zdarzenia. Stany Zjednoczone nie są tym zbytnio zadowolone i dlatego wysyłają tam swoją grupę badawczą - Oddział Delta Force. Gracz kieruje jednym z członków tej jednostki: Jake'iem Dunnem. W czasie pierwszych misji gracz musi przedostać się przez gęstą dżunglę eliminując napotkanych po drodze Koreańczyków. Po dotarciu do celu okazuje się, że owa asteroida jest olbrzymim statkiem kosmicznym wypełnionym po uszy kosmitami, którzy przybyli na Ziemię, aby ją skolonizować. Obcy odczuwają jednak pewien dyskomfort w naszym klimacie...

Crysis: Eskalacja już w sprzedaży i już z sukcesami

Crysis 3 Crysis: Eskalacja

Kilka dni temu na półki polskich księgarń trafiła powieść Gavina Smitha Crysis: Eskalacja i od razu przypuściła szturm na listy bestsellerów, zajmując wysokie miejsca w swojej kategorii i zyskując bardzo pochlebne opinie recenzentów. Swój sprzedażowy sukces książka Crysis: Eskalacja zawdzięcza na pewno w dużej mierze popularności gier z serii Crysis, a w szczególności najnowszej odsłonie – Crysis 3, do której nawiązuje. To jednak nie wszystko – gdyby Eskalacja była jedynie gadżetem towarzyszącym grze, nie zaskarbiłaby sobie względów tak wielu czytelników. Okazuje się bowiem, że powieść Smitha nie musi być wspomagana przez grę i broni się sama – świetnie, można rzecz misternie skonstruowaną fabułą, toczącą się w niezwykle klimatycznym świecie, wyrazistymi, przekonującymi bohaterami, dynamizmem opisów i przejmującym tłem społeczno-politycznym, które – choć stanowi czystą fikcję literacką – wydaje się niestety bardzo prawdopodobną wizją niedalekiej przyszłości.

Zachęcamy do zapoznania się z dwoma kolejnymi fragmentami powieści, które znajdują się w rozwinięciu newsa, w szczególności do ich wysłuchania w znakomitej interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

„Archeologia” zabierze nas do podziemi Petersburga, gdzie CELL prowadzi wykopaliska związane z bytnością Cepidów. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie – o bezpieczeństwo archeologów ma zadbać specjalnie wydelegowana w tym celu Amanda, która od początku swej misji konfliktuje się z kierownikiem wykopalisk – doktorem Asherem.

„Sekta” to opis akcji militarnej, jaką rządy kilku państw wymierzyły przeciwko kolumbijskiemu kartelowi narkotykowemu, który swoją bazę ukrył w lesie równikowym Antioquii. Dzieje się jednak coś dziwnego – antynarkotykowa krucjata przeradza się w misję o zupełnie innym charakterze, a uczestniczący w niej komandosi z sił specjalnych będą musieli zmierzyć się z zagrożeniem, do którego zupełnie nie byli przygotowani.

Dodał Polak | poniedziałek, 25 lutego 2013 17:46
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież